Yakın Koruma

İşimiz Sizin Güvenliğiniz

Yakın koruma hizmeti silahlı ve silahsız olarak sağlanmaktadır. Güvenlik riski yaşayan kişi ve kişilerin koruması yapılmaktadır. Yurt dışından gelen ziyaretçiler için 7/24 hizmet verilmektedir. Koruma hizmeti eğitim almış personellerimizden olup yakın döğüş tekniklerine sahip personellerimizle hizmet vermekteyiz. Hizmet satın almak için teklif iste menüsünden gerekli iletişimi sağlayabilirsiniz.

Yakın Koruma Özellikleri

Personellerin iyi eğitim almış olmaları gerekmektedir. Olası bir risk durumunda önceden riskin oluşacağı senaryoları gözden geçirip karar verebilme kabiliyetinde olmalı. İlk yardım eğitimini çok iyi bilmesi gerekmektedir. Silahlı görev yapan personellerin atış eğitimlerinden başarı ile geçmiş, belirli periyotlarda bu eğitimlerine devam etmiş olması gerekmektedir. Görev alacak personelinin spor aktivitelerini sürekli yapması gerekmekte olup sigara ve içki kullanan personellere görev verilmemektedir. Bu görevi üstlenen personeller hizmet verdiği şahıs, kurum ve kuruluşun itibarına zarar verecek bir tutum ve davranış içerisinde bulunamaz. Fiziki ve psikolojik kondisyonunu her daim dinç tutmak zorundadır. Hizmet alan kişi veya kişilerin koruma hizmeti sağlayacak personel ile uyumlu olması görevin ifasının daha sağlıklı yürümesini sağlayacaktır. Göreve başlamadan önce bütün programlar koruma personeline bildirilip, göreve başlamadan önce koruma personeli görev süresince bir aksaklık olmaması için ön kontrolleri yapar.

Yerli ve yabancı iş adamlarının toplantı ve iş gezilerinde, üst düzey katılımlı kongre ve toplantılarda, sanatçıların etkinliklerinde, gezilerinde, ünlü isimlerin ve firmaların çalışmalarında kendilerini veya ailelerini her türlü risklere karşı koruma altında tutar.

Yurt dışından gelen ziyaretçilerin koruma hizmeti uçaktan inince başlar, tekrar uçağa binip gidene kadar devam eder. Koruma hizmetini ziyaretçinin aracı içerisinde veya eskort şekilde devam ettirerek görevini gerçekleştirir. Uzun zaman koruma hizmetinde vardiya sistemi ile çalışılmaktadır.

Koruması sağlanan kişi / kişilerin tehdit seviyelerine göre hizmet sunulmaktadır.

3 çeşit yakın koruma hizmet çeşidi olmaktadır.

  1. Özel Koruma : Kişi ve kişilerin 24 saat esasına göre yapılan koruma hizmetidir.
  2. Yakın Koruma : Kişi ve kişilerin ikametgahları harici refaket edilen koruma hizmetidir.
  3. Konut ve İşyeri Koruma : 24 saat esasına göre yapılan koruma hizmetidir.

Koruma hizmeti kişi olduğu kadar değerli eşyaların korunmasında ve nakillerinde de bu personellere görev verilmektedir.